تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

روانشناسی گریه کودک

  nininazi

   

  چرا شیرخواران گریه می کنند؟

  شیر خواران خلق و خوی متفاوت دارند . برخی از آنان سریع به گریه افتاده و بیشتر از شیرخواران دیگر گریه می کنند و آرام کردن آنها مشکل تر است . این دسته از شیرخواران بیشتر با تغییرات محیطی و یا سر و صدا آشفته می شوند . شیرخواران معمولا سه نوع گریه دارند. اولین گریه در طول روز وجود دارد و مادر بعد از مدت کوتاهی با این گریه آشنا می شود . گریه دیگر ناشی از خشم و عصبانیت است که ازنظر بلندی و فرکانس با گریه های همیشگی شیرخوار متفاوت است و سومین گریه ، ناشی از احساس درد است . بطور کلی گرسنگی ، تشنگی ، سنگینی معده ، گرما ، سرما، خیسی، کثیفی، و یا احساس درد دلایل گریه شیرخواران هستند . گاهی دلیل گریه آنها مشخص نیست ولی در بسیاری از موارد گریه کردن تنشهارا از جسم و روان آنها خارج کرده ، موجب آرام شدن ، راحت تر خوابیدن و به آرامی بیدار شدن از خواب می شود . از حدود سه ماهگی به بعد رفتارهایی چون مکیدن ، غان وغون کردن ، تماشا کردن دستها ، غلت زدن ، اخم کردن ، لبخند زدن و ... جایگزین گریه شیر خواران می شوند و آنها بتدریج با محیط اطراف خود سازگار شده در نتیجه میزان گریه کاهش می یابد . در مواردی والدین تحت فشار هستند نه تنها تلاش آنها برای آرام کردن شیر خوار مفید نبوده بلکه باعث تداوم گریه و تحریک بیشتر شده و در برنامه غذا و خواب آنها تداخل می کند .


  بیاد داشته باشید که شیرخوار بی دلیل و یا به خاطر آزار والدین گریه نمی کند؟

  اگر روشهای برقراری ارتباط با شیر خوار نادرست باشد و شیر خوار هنگام گریه کردن بیشتر از زمان آرام بودن تحت توجه قرار گیرد گریه او برای جلب توجه بیشتر افزایش می یابد . او حرکت صحبت کردن شما را می فهمد و گاهی نیز دهانش را به تقلید از تکلم باز وبسته می کند . او رفتارش را با آهنگ صدای شما هماهنگ می کند . اگر با آرامش با او صحبت کنید ساکت می شود و اگر از صدای بلند استفاده کنید ناآرام و مضطرب می گردد . بنابراین تلاش کنید با صدای ملایم با شیر خواران صحبت کنید.


  میزان گریه شیرخواران چقدراست؟

  میزان گریه شیرخوار متفاوت است . شیرخواران یک تا سه ماهه حدودا دو ساعت در رورگریه آنها در بعدازظهر و عصر بیشتر میشود . در حالیکه بعد از سه ماهگی میزان گریه عصرانه کاهش می یابد.
  جدول زیر میزان گریه شیرخواران را دردوازده هفته اول تولد به صورت روزانه نشان می دهد.


  کودک
  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 14 ارديبهشت 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158440
 • بازدید امروز :533867
 • بازدید داخلی :54070
 • کاربران حاضر :161
 • رباتهای جستجوگر:336
 • همه حاضرین :497